۱۰ راز طراحان برای دکوراسیون آشپزخانه

 ۱۰ راز طراحان برای دکوراسیون آشپزخانه
بدون نظر

طراحان ایده‌های زیادی برای طراحی و بازسازی اصولی و کاربردی آشپزخانه ارائه می‌کنند. در اینجا ما به معرفی برخی از این ایده‌ها خواهیم پرداخت. اگر دوست دارید ایده‌هایی برای طراحی یک آشپزخانه زیبا و کارآمد داشته باشید در ادامه با حیطه همراه باشید.

قبل از هرچیزی یک نکته را هیچ‌وقت فراموش نکنید: همیشه از بهترین متریال در ساخت کابینت استفاده کنید و کابینتی شیک و باکیفیت داشته باشد. به‌عبارت‌دیگر کیفیت کابینت خود را فدای کمی بودجه نکنید. در عوض خرید لوازم دیگر را به تأخیر بی اندازید.

علت تأکید بر روی این موضوع هم این است که یخچال فریزر و ماشین ظرف‌شویی بعد از مدتی جایگزین می‌شوند اما کابینت‌ها تغییری نمی‌کنند و در زیبایی آشپزخانه تأثیر بسیار زیادی دارند.

۱- پانل یخچال

در طراحی‌های جدید اکثراً یخچال و فریزر را در طراحی کابینت می‌گنجانند و در کنار یخچال یک پانل جانبی مطابق با کابینت قرار می‌دهند. مطمئن شوید که عمق پانل یخچال کمی بیشتر از عمق پیشخوان کابینت باشد زیرا در غیر این صورت ناهمگونی ناخوشایندی به وجود میاید.


۱۰ راز طراحان برای دکوراسیون آشپزخانه 10 Designer Secrets to Work Into Your Kitchen


۲- کابینت بلند

علاوه بر اینکه عمق پانل یخچال را زیاد می‌کنید عمق کابینت‌های بلند را نیز افزایش دهید. کلید یک طراحی خوب سازگاری و هماهنگی اجزای مختلف می‌باشد بنابراین تمامی پیشخوان‌های کابینت‌ها باید هماهنگ نشان داده شوند، مخصوصاً لبه‌های کابینت.


۱۰ راز طراحان برای دکوراسیون آشپزخانه 10 Designer Secrets to Work Into Your Kitchen۳- پیشخوان یکدست

تمامی صفحات روی کابینت نباید ۱٫۵ سانتیمتر از درها بیرون‌تر باشند. در برخی موارد کارفرما ترجیح می‌دهد که طراحی سینک، در و کشو طرحی مدرن و خاص داشته باشند به همین منظور همه‌چیز را ساده، مینیمال و یکدست طراحی می‌کنند.


۱۰ راز طراحان برای دکوراسیون آشپزخانه 10 Designer Secrets to Work Into Your Kitchen۴- کابینت قفسه‌بندی شده ( سوپر مارکت)

اصولاً عرض کابینت‌های قفسه‌بندی شده باید ۲۳، ۳۰ و یا ۳۸ باشند، علت آن هم طراحی کشویی آن است. مثلاً شما هر موقع که نیاز به یک سوپ می‌کنید باید کل کابینت را بیرون بکشید و وزن آن را تجربه کنید. بزرگیه بیش از حد موجب سنگینیه زیاد و ناکارآمدی آن می‌شود.


۱۰ راز طراحان برای دکوراسیون آشپزخانه 10 Designer Secrets to Work Into Your Kitchen۵- کابینت قفسه‌بندی شده‌ی کشویی

برای کابینت‌های قفسه دار که عرضشان بیشتر از ۴۰ سانتیمتر است پیشنهاد می‌شود که از چندین کشو استفاده شود. این بدین معنی ست که شما تنها قفسه‌ای که احتیاج دارید را بیرون می‌کشید نه کل قفسه‌ها را.

همچنین در طراحی کابینت‌های چسبیده به دیوار بسیار دقت کنید. با یک نوار چوبی می‌توانید فاصله‌ی خالی بین کابینت و دیوار را پر کنید.


۱۰ راز طراحان برای دکوراسیون آشپزخانه 10 Designer Secrets to Work Into Your Kitchen۶- روغن و سس

کارایی در آشپزخانه اهمیت بالایی دارد. همیشه سعی کنید در کنار اجاق‌گاز حداقل یک قفسه برای قرار دادن سس و روغن طراحی کنید. خیلی‌ها نگران خراب شدن سس و روغن در اثر گرمای گاز هستند اما عایق‌بندی مناسب گازها احتمال خراب شدنشان را بسیار کم می‌کند.


۱۰ راز طراحان برای دکوراسیون آشپزخانه 10 Designer Secrets to Work Into Your Kitchen۷- قفسه‌ی بالایی برای جاسازی سینی‌ها

برخی از کارفرمایان احتیاجی به فضای جاگذاری بلند برای سینی ندارند زیرا سینی‌های آن‌ها زیاد بزرگ نیستند و می‌توانند در فضای کوچک نیز قرار بگیرند. مانند شکل زیر. اگر شما هم به چنین فضایی احتیاج دارید می‌توانید یک قفسه برای جاگذاری سینی در طراحی خود در نظر بگیرید.


۱۰ راز طراحان برای دکوراسیون آشپزخانه 10 Designer Secrets to Work Into Your Kitchen۸- دو برابر کردن فضای قاشق چنگال

معمولاً فضایی که برای قرار دادن قاشق چنگال طراحی می‌کنند تک لایه می‌باشد. شما می‌توانید با اضافه کردن یک‌لایه فضای ایجادشده برای آن را دو برابر کنید.


۱۰ راز طراحان برای دکوراسیون آشپزخانه 10 Designer Secrets to Work Into Your Kitchen۹- سینک‌های قرارگرفته در گوشه 

یک اشتباه رایج در طراحی آشپزخانه قرار دادن ماشین ظرف‌شویی در کنار سینکی است که در گوشه‌ی آشپزخانه نصب‌شده هست. نتیجه‌ی این کار این است که فضای کافی برای پر کردن ماشین ظرف‌شویی با ظروف داخل سینک وجود نخواهد داشت و باعث سختی کار می‌شود. یکی از راه‌حل‌های این موضوع اضافه کردن یک کابینت با عرض حداقل ۴۰ سانتیمتر بین سینک و ماشین ظرف‌شویی می‌باشد.


۱۰ راز طراحان برای دکوراسیون آشپزخانه 10 Designer Secrets to Work Into Your Kitchen۱۰- سینک جزیره‌ای 

سینک‌های استیل (فولاد زد زنگ) بنا بر بسیاری از دلایل از جمله دوام، تنوع در طرح و قیمت یکی از بهترین گزینه‌ها می‌باشد. البته همیشه هم این موضوع درست نیست. باید با توجه به طرح آشپزخانه نوع سینک را انتخاب کرد.

یک سینک استیل وسط سنگ کابینت کورین روشن همانند چاله‌ای تاریک در میان در وسط جزیره خودنمایی می‌کند. برای همین مسئله از سینک سفید باید استفاده شود. 


۱۰ راز طراحان برای دکوراسیون آشپزخانه 10 Designer Secrets to Work Into Your Kitchen 

 

       

در حال بارگذاری

نظرات کاربران

{{c.fullName}}


عضویت
مقایسه کن {{compareList.length.toString().toFaDigit()}}