۱۵ نکته‌‌ی کلیدی برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌ی شما

۱۵ نکته‌‌ی کلیدی برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌ی شما
بدون نظر

اگر دوست دارید طراحی فوق‌العاده‌ای داشته باشید باید به جزییات توجه ویژه‌ای داشته باشید. ما در حیطه برای شما تعدادی از تکنیک‌های ویژه دکوراسیون آشپزخانه برای داشتن آشپزخانه‌ای باشکوه که باعث زیبایی و خاص شدن آن می‌شود را آماده کرده‌ایم. در اینجا با ۱۵ مورد از بهترین اسرار طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه آشنا خواهید شد.

۱-هماهنگ کردن رنگ تمامی پریزها

طبق قواعد طراحی آشپزخانه در هر ۱٫۵ متر اصولاً باید یک پریز برق وجود داشته باشد. رنگ سفید به نظر رنگ موردعلاقه‌ی برق‌کاران است و در بیشتر موارد بدون توجه به رنگ پس‌زمینه از این رنگ در پریزها استفاده می‌کنند. در این موارد تضاد رنگ پریز و دیوار باعث می‌شود زیبایی کاشی‌ها به چشم نیاید. شما با تعویض پریزها و جایگزین کردن آن با رنگ متناسب با دیوار می‌توانید این مشکل را حل کنید و زیبایی را به آشپزخانه‌ی خود برگردانید!

۱۵ نکته‌‌ی کلیدی برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌ی شما


۲-لامپ‌های توکار در زیر کابینت نصب کنید

در زیر کابینت‌های دیواری لامپ‌های هالوژنی توکار نصب کنید. درخشش این نورها در شب فضای زیبایی را ایجاد می‌کنند.


۱۵ نکته‌‌ی کلیدی برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌ی شما


۳- از پریزهای مختلف استفاده کنید

اگر شما بر روی کابینت تستر یا قهوه ساز دارید یک پریز دیواری دقیقاً در پشت این‌ها اضافه کنید چون این وسیله‌ها همیشه به برق متصل هستند. در غیر این صورت منظره‌ی سیم‌های آویزان در آشپزخانه صحنه‌ی زشتی را به وجود می‌آورد.


۴- از پریزهای مخفی استفاده کنید!

یکی از راه‌های حل مشکل کمبود پریز برق استفاده از پریزهای مخفی توکار است که در داخل صفحه‌ی کابینت مخفی می‌شوند. این پریزها مخصوصاً در مکان‌هایی که دیواری برای پنهان کردن پریزها وجود ندارد بسیار مناسب است؛ مانند کابینت‌های جزیره‌ای.


اکسسوری آشپزخانه


۵- مکانی را به شارژ دستگاه‌هایتان اختصاص دهید.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه‌های زیادی به شارژ شدن احتیاج دارند. یک کشو با یک داکت مخفی مخصوص شارژ ایجاد کنید تا بتوانید دستگاه‌های خود را شارژ کنید و از خطر آسیب دیدن دور نگه‌دارید.


اکسسوری آشپزخانه


۶-برای محل کار و آشپزی خود نورپردازی مناسب انجام دهید

هدف اصلی از نورپردازی در زیر کابینت این است که پیشخوان کابینت روشن شود و آماده‌سازی غذا راحت‌تر شود. به همین دلیل است که به این نوع نورپردازی نور کار گفته می‌شود. اگر منبع نور نزدیک به دیوار قرار گیرد نور غیرمستقیم و یکنواختی خواهید داشت.


دکوراسیون آشپزخانه، هود، اجاق گاز، کابینت


۷-کابینت را درخشان کنید

درگذشته فقط کابینت‌هایی که قفسه‌های شیشه‌ای داشتند قابلیت کارگذاری روشنایی را داشتند زیرا منبع نور در بالا نصب می‌شد و نیاز به عبور از قفسه‌ها داشت تا قفسه‌های زیری را روشن کند و هرچه تعداد قفسه‌ها بیشتر بود نور کمتری به قفسه‌های پایینی می‌رسید. اما امروزه با آمدن نوارهای LED برای روشنایی قفسه‌ها می‌توان در دو طرف کابینت یک نوار LED نصب کرد بدین‌صورت همان‌طور که در شکل مشاهده می‌کنید تمام -قفسه‌ها یکنواخت روشن‌شده‌اند. نوارها را نیز پشت قاب کابینت مخفی کنید. اگر کابینت شما قاب ندارد یک شیار در کابینت ایجاد کنید و نوار را در درون قاب جای دهید.


دکوراسیون آشپزخانه، هود، اجاق گاز، کابینت


۸-با استفاده از یک پنل ماشین ظرف‌شویی را پنهان کنید.

برای اینکه ظاهر ساده‌تر و یکنواخت‌تری داشته باشید سعی کنید ماشین ظرف‌شویی را با استفاده از یک پنل مخفی کنید.


دکوراسیون آشپزخانه سفید، کابینت


۹-ماکروویو

ماکروویوها به بخش جدایی‌ناپذیر از آشپزخانه‌ها تبدیل‌شده‌اند. نظر بیشتر طراحان این است که بجای اشغال بخشی از پیشخوان کابینت ماکروویو را در یک کابینت دیواری همراه با یک درب قرار دهید.


دکوراسیون آشپزخانه چوبی، کابینت


۱۰-هود

اگر از هود در آشپزخانه‌ی خود استفاده می‌کنید همیشه حداقل بین هود و کابینت دیواری در هر طرف ۵ الی ۸ سانتیمتر فاصله در نظر بگیرید.


دکوراسیون آشپزخانه، هود، اجاق گاز، کابینت


۱۱- کابینت‌های شیشه‌ای را چسبیده به هود قرار ندهید

 کابینت‌های شیشه‌ای هنگامی‌که در کنار هود قرار می‌گیرند نمای زیبایی پیدا می‌کنند اما قرار دادن آن‌ها در این مکان کاملاً اشتباه است زیرا چربی و بخار ناشی از پخت‌وپز باعث می‌شود که مدام شیشه‌ها کثیف و چرب باشند و به‌سختی تمیز شوند.


دکوراسیون آشپزخانه، هود، اجاق گاز، کابینت


۱۲-آشپزخانه‌ی خود را منطقه بندی کنید

هنگامی‌که آشپزخانه‌ی خود را منطقه بندی می‌کنید به تمیزی و مرتب بودنش نیز فکر کنید. آیا واقعاً می‌خواهید بر روی جزیره‌ی خود یک سینک پر از ظروف کثیف  داشته باشید؟ بهتر است برای حل این موضوع یک سینک دیگر نیز در آشپزخانه برای پاک‌سازی ظروف در نظر بگیرید.


دکوراسیون آشپزخانه سفید جزیره ای، هود، اجاق گاز، کابینت


۱۳- فضای خالی روی جزیره را بیشتر کنید

تقارن همیشه زیباست و اکثراً سینک در وسط جزیره قرار داده‌شده است اما اگر طول جزیره‌ی شما از ۲٫۵ متر کمتر است قرار دادن سینک در وسط باعث می‌شود که فضای خالی دو طرف آن عملاً بلااستفاده شود. جدیداً طراحان برای به حداکثر رساندن فضا در جزیره سینک را در گوشه‌ها جایگذاری می‌کنید.


دکوراسیون آشپزخانه سفید جزیره ای، هود، اجاق گاز، کابینت


۱۴-فضایی برای گذاشتن درب قابلمه‌ها در نظر بگیرید

راه‌های زیادی برای حل این مشکل وجود دارد اما یکی از روش‌های کاربردی این است که یک قسمت از کشوی دیگ‌ها را برای قرار دادن درب آن‌ها جدا کنید. در تصویر نمونه‌ای از این کار را مشاهده می‌کنید.


کشو، کابینت، ظرف


۱۵- تمیزی را فراموش نکنید

اضافه کردن اکسسوری هایی مانند مخزن صابون مایع و سطل آشغال سینک را فراموش نکنید.


آشپزخانه، شیر آب، سینک ظرفشویی


اگر به دکوراسیون و طراحی علاقه‌مندید و میخواهید آشپزخانه ای زیبا و کارآمد داشته باشید ۱۰ راز طراحان برای دکوراسیون آشپزخانه  را از دست ندهید.

 

       

در حال بارگذاری

نظرات کاربران

{{c.fullName}}


عضویت
مقایسه کن {{compareList.length.toString().toFaDigit()}}