آشنایی با طولانی‌ترین و عمیق‌ترین تونل ریلی جهان

آشنایی با طولانی‌ترین و عمیق‌ترین تونل ریلی جهان
بدون نظر

کوهستان آلپ باوجود چشم‌انداز شگرفی که از طبیعت بکر مرکز اروپا به ارمغان می‌آورد، اما گاه بستر کاستی‌ها و محدودیت‌هایی است که چاره آن‌ها مستلزم تمهیداتی بلندمدت و با صرف هزینه‌های کلان خواهد بود. بر کسی پوشید نیست که ایجاد راه‌های ارتباطی میان شهرها و کشورهای مختلف از محوری‌ترین چالش‌های موجود در این بخش است و البته کشورهای پیرامون حوزه رشته‌کوه‌های آلپ نظیر آلمان، سوئیس و فرانسه همواره همکاری‌های بسیار مثبت و دقیقی با یکدیگر داشته‌اند. پشتوانه روحیه بین‌المللی یادشده انگیزه‌ای شد تا گامی بلند در مسیر تسهیل ارتباطات ریلی میان کشورهای منطقه برداشته شود و سرانجام پروژه ساخت طولانی‌ترین تونل جهان کلید بخورد.


آشنایی با طولانی‌ترین و عمیق‌ترین تونل ریلی جهان


تپه‌های مصنوعی

پروژه پرسروصدا و بین‌المللی ساخت طولانی‌ترین و عمیق‌ترین تونل ریلی جهان در یکم ژوئن سال جاری به مرحله بهره‌برداری رسید. این تونل غول‌آسا با طولی برابر با ۵۷ کیلومتر و عمق ۵۵۰ متر از سطح آب پس از گذشت ۱۷ سال از آغاز پروژه سرانجام با هزینه‌ای بالغ‌بر ۱۶ میلیارد یورو و طی ۲۰ سال ساخته‌شده است. ارتفاع رشته‌کوه آلپ به ۴ هزار و ۸۰۰ متر می‌رسد و حدفاصل صخرهای میان کشورها و شهرهای اطراف است؛ بنابراین سفرهای اروپایی به مقاصد دوردست اغلب با زحمت و دشواری نسبی همراه خواهد بود. اصلی‌ترین پروژه اجرایی این تونل غول‌آسا حول محور تراشیدن سنگ‌ها و تخته‌سنگ‌های عظیم‌الجثه این کوهستان دنبال شد. براین اساس حجم قطعات سنگ حفاری‌شده تا حدی است که به‌ناچار تپه‌های مصنوعی بلندی در برابر و پیرامون تونل ایجادشده است. بر اساس گزارش‌های رسمی متوسط وزن این قطعات سنگی حدود ۲۸ میلیون تن ذکرشده که به‌خودی‌خود حاکی از دشواری جریان ساخت‌وساز این تونل است. این مسیر سنگی که از میان رشته‌کوه‌های آلپ عبور می‌کند با هزینه نهایی ۱۶ میلیارد یورو عملیاتی شده است و شمال و جنوب کشور سوئیس را به یکدیگر متصل می‌کند. بی‌تردید راه‌اندازی این تونل حیرت‌انگیز نقطه عطفی برجسته در تاریخ صنعت ترابری و حمل‌ونقل تاریخ اروپا و جهان خواهد بود. هزینه ساخت این تونل ۱۶ میلیارد یورو بوده است که از محل عوارض جاده‌ای برای خودروهای سنگین و وام دولتی تأمین‌شده است.


آشنایی با طولانی‌ترین و عمیق‌ترین تونل ریلی جهان


کندوی ۱۵۰ کیلومتری

ساخت تونل گاتهارد در سال ۱۹۹۲ طی یک همه‌پرسی ملی تصویب شد و پس‌ازآن در سال ۱۹۹۶ کار ساخت‌وساز در سال ۱۹۹۶ آغاز شد و حفاری آن در سال ۲۰۱۱ به پایان رسید. یکی از نخستین خطوط آهنی که با آغاز به کار این تونل، سرعت و کیفیت آن افزایش‌یافته است خط آهنی است که از شهر روتردام در جنوب کشور هلند تا شهر ژنو در سواحل مدیترانه ادامه دارد. پایانه‌های این مسیر به‌درستی انتخاب‌شده‌اند، به‌نحوی‌که دورترین نقاط از بخشی از اروپا با نام بلو بنانا (Blue Banana) را با جمعیت ۱۱۰ میلیون نفر به یکدیگر پیوند می‌دهد. تونل گاتهارد در حقیقت از دو مسیر شرقی و غربی تشکیل‌شده است. به ازای هر ۲۳۵ متر یک کنارگذر تعبیه‌شده است که این دو مسیر را به هم متصل می‌کند. اگر تونل‌های جانبی را محاسبه کنیم، مجموع تونل‌های حفاری‌شده در دل صخره‌های کوه‌های آلپ به ۱۵۰ کیلومتر می‌رسد. رقمی شگفت‌انگیز که رکوردی ویژه از این منظر به‌حساب می‌آید.


آشنایی با طولانی‌ترین و عمیق‌ترین تونل ریلی جهان


هرم‌هایی از خاک

 جریان خاک‌برداری و گردآوری صخره‌های منهدم شده به روندی چندساله در طول مدت ساخت این تونل اشاره می‌کند. بر اساس گزارش‌های سالیانه پروژه‌های اجرایی حجمی از خاک و صخره به‌اندازه ۵ هرم بزرگ در این مدت جابه‌جاشده است که حدوداً معادل ۳۱ میلیون تن بود. از سوی دیگر معادل ۱۳۰ هزار مترمربع سیمان و بتن در این پروژه به کار رفت. رقمی در حد و اندازه‌های ۵۲ استخر المپیک که بسیار قابل‌توجه به نظر می‌رسد. ۴ مته حفاری عظیم ساخت کشورهای آلمان و هلند مقوله شکافتن بستر صخرهای سلسله کوه‌های آلپ را بر عهده داشته است. این ۴ مته روزانه حدود ۳۰ متر پیشروی می‌کردند و حدفاصل کافی را برای کار ماشین‌های سیمان و بتن محیا می‌کند.


آشنایی با طولانی‌ترین و عمیق‌ترین تونل ریلی جهان


کلاف‌های مسی

کابل‌های مسی قدرتمند و متنوعی در این سازه به‌کاررفته است که اغلب برای کاهش فشار خاکریزگاه‌ها و انتشار فشار تخته‌سنگ‌های بزرگ بهره گرفته‌شده است. طول این کابل‌ها معادل ۳ هزار و ۲۰ کیلومتر بوده است که درنتیجه استفاده از کلاف‌های مسی و کابل‌های درهم‌تنیده شکل‌گرفته است.

لازم به ذکر است که در پروژه طراحی، احداث و راه‌اندازی این تونل هیچ سکته زمانی روی نداده و تمام جریانات درست طبق برنامه‌ریزی پیش رفته است. تونل گاتهارد از فاصله بیش از ۵ کیلومتری از قله کوه‌ها می‌گذرد و همین موضوع سبب شده است تا جای ممکن از بتن فشرده پیش‌تنیده برای مقاومت بالا در سازه بهره گرفته شود. همچنین از پودر آلیاژ ویژه‌ای در این بتن استفاده‌شده است که در سرمای فراوان در برابر کاهش امنیت سازه مفید خواهد بود و همچنین در ماندگاری این مقاومت مؤثر است.


آشنایی با طولانی‌ترین و عمیق‌ترین تونل ریلی جهان


یک‌میلیون تریلی در سال

 در جشن حرکت نخستین قطار در این تونل که در ژوئن سال ۲۰۱۶ برگزار شد، بیش از ۵۰۰ هزار نفر شرکت کردند و تنها یک هزار نفر آنان شانس سوار شدن در نخستین قطار را خواهند داشت. از سوی دیگر همزمان با افتتاح این تونل محموله‌هایی که پیش‌تر با استفاده از یک‌میلیون تریلی در سال حمل می‌شدند از طریق قطار و از مسیر این تونل حمل می‌شود. در مراسم آیین گشایش این تونل صدراعظم آلمان، رئیس‌جمهوری فرانسه، نخست‌وزیر ایتالیا و رئیس‌جمهور اتریش حضور داشتند. طبق گزارش‌های رسمی قطارهای مسافری و باری مسیر این تونل را ظرف مدت ۱۷ دقیقه طی خواهند کرد و برای حجم ترافیک یک سال نخست راه‌اندازی این تونل عبور ۹ هزار مسافر روزانه از آن برنامه‌ریزی‌شده است. این در حالی است که این رقم تا سال ۲۰۲۰ به ۱۵ هزار نفر می‌رسد. گفتنی است طولانی‌ترین تونل دنیا پس از تونل گاتهارد، تونل سیکان ژاپن است که ۳ کیلومتر کمتر، یعنی ۵۴ کیلومتر طول دارد.

 

 

       

در حال بارگذاری

نظرات کاربران

{{c.fullName}}


عضویت
مقایسه کن {{compareList.length.toString().toFaDigit()}}