ریپورتاژ: چگونه یک آشپزخانه اصولی داشته باشیم

ریپورتاژ: چگونه یک آشپزخانه اصولی داشته باشیم
۱ نظر

برای داشتن آشپزخانه‌ای زیبا، منظم و راحت، پیش از هر چیز شما نیاز به یک طراحی دقیق و سیستماتیک دارید. طراحی آشپزخانه باید ساده و متمرکز باشد تا کار کردن در آن راحت تر باشد و این امر با طراحی سیستماتیک و درست کابینت ها، میز ناهارخوری، کمدهای ذخیره مواد غذایی و جاگذاری درست لوازم برقی و آشپزی صورت می پذیرد. در طراحی آشپزخانه خود به نکات زیر توجه کنید :


شلوغ کردن کانترها ممنوع!

برای اینکه خانم خانه با بیشترین سرعت و کمترین میزان اتلاف انرژی به کارهای آشپزی خود برسد، طبقه بندی درست لوازم برقی ، آشپزی و موادغذایی ضروری است. برای هر وسیله برقی تا حد امکان یک جای خاص در طراحی کابینت خود در نظر بگیرید و کانتر آشپزخانه را با لوازم برقی غیر ضروری نا مرتب نکنید تا فضای آزاد بیشتری برای کار داشته باشید.


ریپورتاژ: چگونه یک آشپزخانه اصولی داشته باشیم


زوایای تاریک ممنوع!

در آشپزخانه به مساله نورپردازی توجه داشته باشید. نور کافی برای آشپزخانه ضروری است. مواظب باشید نور پردازی شما به گونه ای باشد که تمامی زوایای آشپزخانه نورگیر بوده و هیچ ناحیه تاریکی که کار کردن و آشپزی را دشوار کند وجود نداشته باشد.


ریپورتاژ: چگونه یک آشپزخانه اصولی داشته باشیم


آشپزخانه به عنوان محیطی گرم و دلپذیر

با کمک نورپردازی درست و حرفه ای، استفاده از میز و صندلی های رنگی، دستمال ها و حوله هایی با رنگ های شاد و یک پرده خوشرنگ به آشپزخانه خود گرما بخشیده و آنرا تبدیل به محیطی گرم برای اعضای خانواده بویژه کودکان خود بکنید . در این زمینه میتوانید از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.


ریپورتاژ: چگونه یک آشپزخانه اصولی داشته باشیم


فضای پرت در آشپزخانه ممنوع!

گوشه ها و نقاط کنج آشپزخانه را خالی نگذارید. فضاهایی که شکل هندسی مناسبی برای نصب کابینت ندارند را می توانید با میزهای کرنری، قفسه های استیل و چوبی سه گوش و جعبه هایی دکوری برای نگهداری مواد غذایی پر کنید. 


ریپورتاژ: چگونه یک آشپزخانه اصولی داشته باشیم


زیبایی دو چندان کابینت با استفاده از نور مخفی

در خانه ها ی امروزی با آشپزخانه های اپن، کابینت ها تنها به عنوان محل نگهداری لوازم آشپزخانه استفاده نمی شوند. بلکه به عنوان ابزاری دکوری و تزیینی هال نیز محسوب می شوندو به همین دلیل هزینه های گزافی برای ساخت آنها صرف می‌شود. یکی از روش های کم هزینه زیبا سازی کابینت ها استفاده از نور مخفی درون آنهاست. شما می توانید با استفاده از چراغ های ال ای دی کوچک زیبایی کابینت خود و در نهایت زیبایی منزل خود را دوچندان کنید.


ریپورتاژ: چگونه یک آشپزخانه اصولی داشته باشیم


متریال مورد استفاده برای کانتر آشپزخانه

برای روی اوپن،جزیره و کانترهای آشپزخانه باید از مصالحی استفاده شود که قابلیت شستشو و تمیزی آنها بالا باشد.

در حال حاضر بهترین متریالی که می توان برای این منظور استفاده کرد، کورین (سنگ مصنوعی) می باشد. طرح زیبای این سنگ ها به ظرافت آشپزخانه شما می افزاید و براحتی تمیز شده و دوام آن بسیار بالا می باشد. در انتها باید توجه داشته باشید، نکته ای که در طراحی های مدرن دیده می شود، حذف تمام المان های مربوط به آشپزی و غذا از دیزاین آشپزخانه است. آشپزخانه باید محیطی جدا از سایر نقاط خانه باشد که دنج و صمیمی به نظر برسد و حس یک خانه شاد و پرشور را به شما القا کند، پنهان کردن المان های آشپزی تمایز آشپزخانه شما را با دیگر نقاط منزل از بین برده و آنرا تبدیل به محیطی سرد و بی روح می کند. پس توجه داشته باشید انچه آشپزخانه شما راکامل میکند استفاده از یکسری مواد غذایی و ابزار های آشپزی می باشد. قابلمه های رنگی و کتری بر روی گاز، یک تابلوی کوچک از خوراکی ها یا یک ساعت با طرح میوه، سبد چوبی نان، چند عدد میوه و خلاصه هر آنچه که آشپزخانه را محیطی صمیمی تر و متمایز تر از دیگر نقاط خانه بکند، فوت آخر طراحی یک آشپزخانه زیبا می باشد.

در صورت نیاز به مشاوره جهت طراحی آشپزخانه خود میتوانید با ما در تماس باشید.

 

 

       

در حال بارگذاری

نظرات کاربران

{{c.fullName}}


عضویت
مقایسه کن {{compareList.length.toString().toFaDigit()}}