اتاقک مهتابی

اتاقک مهتابی
۱ نظر

اتاقک مهتابی واقع در خط ساحلی، با چشم‌انداز فوق‌العاده‌اش بدون شک مکانی مناسب برای دور شدن از مسائل و مشکلات زندگی شهری است. مساحت این پناهگاه کوچک تنها ۶۰ مترمربع است. این اتاقک با این مساحت کم و فضای فوق‌العاده، درک ما از آنچه که واقعاً در زندگی بشر ضروری است را به چالش می‌کشد. برای مشاهده ی معماری این اتاقک و عکس های بیشتر با حیطه همراه باشید.
اتاقک مهتابی به‌گونه‌ای طراحی شده که کاملاً سازگار با محیط‌زیست است و در عین این‌که نهایت آرامش را برای ساکنینش به همراه دارد، مصرف انرژی و هزینه‌های جاری خانه را به حداقل رسانده است.


اتاقک مهتابی Moonlight Cabin

اتاقک مهتابی Moonlight Cabin

فضای داخل اتاقک که با چوب پوشش داده شده علاوه بر این‌که باعث شده فضا کاملاً مدرن و آرام به نظر برسد باعث کم شدن هزینه‌های مصرف انرژی و مصالح شده است. چوب نمای خارجی اتاقک توسط یک نوع صمغ خاص پوشش داده شده که باعث مقاومت اتاقک در برابر شرایط آب و هوایی متغیر می‌شود. در اتاقک مهتاب، شبکه‌هایی تعبیه شده که با استفاده از آن‌ها، آب باران ذخیره شده و قابل برداشت و استفاده می‌شود.


اتاقک مهتابی Moonlight Cabin

اتاقک مهتابی Moonlight Cabin

کرکره‌های متحرک این اتاقک در سه وضعیت باز، نیمه‌باز و امن قرار می‌گیرند. در حالت‌های باز و نیمه‌باز امکان تهویه هوای اتاقک ایجاد می‌شود و همچنین در حالت امن، کرکره‌ها بسته بوده و ساکنین می‌توانند با آسایش خیال، اتاقک را ترک کنند. اتاقک مهتابی در سال ۲۰۱۵ توسط جکسون و همکارانش در کشور استرالیا طراحی و ساخته شده است.

 

اتاقک مهتابی Moonlight Cabin

اتاقک مهتابی Moonlight Cabin


 

       

در حال بارگذاری

نظرات کاربران

{{c.fullName}}


عضویت
مقایسه کن {{compareList.length.toString().toFaDigit()}}