ساخت یک خانه‌ی زیبا تنها در ۴ روز

ساخت یک خانه‌ی زیبا تنها در ۴ روز
بدون نظر

 استودیو Multipod یک کمپانی فرانسوی است که نمونه اولیه  برای خانه‌ی Pop Up طراحی‌کرده، این خانه خاص و منحصربه‌فرد همانند خانه‌های بازی لگو (LEGO) ساخته‌شده است. ایده‌ی ساخت این اختراع عجیب‌وغریب نسبتاً ساده است: ساخت خانه‌ای با هزینه اندک، طراحی عالی و کم‌مصرف (در انرژی).در ادامه برای آشنایی با این خانه‌ی عجیب با حیطه همراه باشید.


مطلب مرتبط پیشنهادی: طراحی بزرگ‌ترین خانه‌ی کوچک توسط دانشجویان چینی!


ساخت یک خانه‌ی زیبا تنها در ۴ روز


قابلیت تغییر شکل یافتن این خانه جالب‌توجه است. ساکن این منزل می‌تواند از خانه‌ای با بهترین کیفیت، مصالح باقیمتی در حدود هر مترمربع ۱۲۰۰-۱۹۰۰ دلار استفاده کند، همچنین جدای از این مسئله این کمپانی یک گروه از متخصصان را به‌منظور آموزش ساخت این ساختمان روانه می‌کند که هزینه‌ی آن ۱۶۴۰ دلار است. 


ساخت یک خانه‌ی زیبا تنها در ۴ روز


مؤسس و بانی این کمپانی Corentin Thiercelin می‌گوید: این خانه می‌تواند به هر آنچه شما آرزویش رادارید تغییر شکل یابد، یک‌خانه‌ی کوچک و گرم و نقلی با دو اتاق‌خواب و یا یک دفتر کار وسیع و جادار. تمامی اجزای ترکیب‌شده در ساخت این منزل از تخته‌های چوبی قابل بازیافت می‌باشد. همانند بازی LEGO تکه‌های چوبی این خانه می‌توانند با یکدیگر جابه‌جا شوند. تمامی چیزی که شما برای نگه‌داشتن این تکه‌های چوبی به یکدیگر احتیاج دارید مقداری پیچ چوبی است.

تقریباً در حدود ۴ روز برای ساخت این خانه زمان لازم است و این مدت نسبتاً کارآمد می‌باشد. بنابراین اگر شما می‌خواهید اندکی تغییرات حاصل کنید و یا اینکه به‌کلی تغییرات زیادی را در معرض دید قرار دهید تنها به یک هفته زمان احتیاج دارید. نسخه اصلی ساخته این خانه تشکیل‌شده از اتاق نهارخوری، آشپزخانه و اتاق مهتابی (بهارخواب) می‌باشد که به اتاق نشیمن متصل می‌شود.


ساخت یک خانه‌ی زیبا تنها در ۴ روز


این بنا مانع نفوذ آب‌ و هوا می‌باشد بدین‌صورت که شما دیگر نگران باران و سرما نخواهید بود. در حال حاضر این خدمات در کشور فرانسه موجود می‌باشد اگرچه نقشه‌هایی برای توسعه آن در کشورهای بیشتری نظیر بریتانیا (انگلستان) و ایالات‌متحده (آمریکا) وجود دارد.


       

در حال بارگذاری

نظرات کاربران

{{c.fullName}}


عضویت
مقایسه کن {{compareList.length.toString().toFaDigit()}}