#بتن

۲ مورد

نتایج

سیستم قالب میزی :


سیستم #قالب_میزی در سطوح بزرگ کاربرد دارد و در مقایسه با سیستم های دیگر از سرعت و کارآیی بیشتری برخوردار است. در این سیستم با استفاده از میزهایی که به راحتی در راستای افقی و عمودی قابل جابه جایی هستند، بتن ریزی با سرعت بسیار بالا، در سطوح بسیار گسترده انجام می پذیرد.


قالب در مرحله شروع پروژه به صورت یکپارچه نصب می گردد و تا پایان پروژه مورد استفاده قرار می گیرد. حمل و نقل سیستم قالب پرنده توسط #جرثقیل انجام می پذیرد، بدین صورت که پس از #بتن ریزی سقف، توسط جرثقیل به طبقه بالاتر منتقل می شود تا سقف بعدی بتن ریزی شود.

این میزها می توانند به دفعات مورد استفاده قرار گیرند که این امر سرعت بتن ریزی را به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. استفاده از رویه پلای وود موجب می گردد تا سطح بتن صاف و صیقلی گردد.


برخی از مزایای سیستم قالب میزی:


۱- سهولت و سرعت بالای باز و بسته کردن قالب.


۲- قالب بندی سطوح بزرگی از پروژه.


۳- قابل حمل از یک مکان به مکان دیگر بدون باز کردن قالب و مونتاژ مجدد آن.


۴- ایمنی و صرفه اقتصادی سیستم.


۵- در این سیستم #قالب_بندی به جای سولجرهای فلزی از تیرهای چوبی و رویه #پلای_وود استفاده می شود، در نتیجه وزن سیستم بسیار سبک می باشد.

۳ نفر پسندیدند

بدون نظر

۱ سال قبل

قالب های #تونل از لحاظ بهره برداری شامل : تونل های راه ( تونل جاده ، تونل راه آهن و مترو ) و تونل های آب ( تونل سد شامل انحراف آب ، آب بر ، گالری تزریق و تونل فاضلاب ) می باشند و از لحاظ مقطع به انواع مقاطع دایره ای شکل ، نعل اسبی و ... تقسیم می گردد .


در #طراحی قالب های تونل می بایست فاکتورهای زیادی را مورد بررسی قرار داد از جمله مشکلات دسترسی و فضای کاری محدود ، فضای لازم جهت عبور و مرور وسایل نقلیه باری ، توان حداکثر استفاده مجدد از قالب ، سهولت تحرک در فضای محدود ، ایجاد سطح صاف و صیقلی ، مقاومت در برابر فشار بالای #بتن ، بهینه کردن وزن قالب و صرفه اقتصادی آن ، عدم اعوجاج در طول تونل ، هماهنگی بتن کف با دیواره و صدها نکته ریز دیگر که می بایست به صورت دقیق در طراحی لحاظ شود .


جهت بتن٬ریزی یک مقطع تونل حفاری شده ابتدا می بایست قالب کف ساز ساخته شود و بتن ریزی کف انجام گیرد . قالب های کف ساز معمولاً برای ˚۹۰ ( با توجه به شعاع انحنای تونل ) از قسمت پایین مقطع ساخته می شوند . این #قالب ها معمولاً در طول های ۶ متر ، ۹ متر و ۱۲ متر ساخته می شود . پوسته قالب به وسیله #کالسکه حامل قالب که برروی ریل در حرکت می باشد ، امکان بتن ریزی کف تونل را فراهم می سازد .

۳ نفر پسندیدند

۱ نظر

۱ سال قبل

مقایسه کن {{compareList.length.toString().toFaDigit()}}