حسین علیپور

حسین علیپور

درباره من

اطلاعات تماس

"حسین علیپور" حسین علیپور

فعالیت ها

تصاویری از #خانه ی پروین اعتصامی در تبریز


پروین اعتصامی در تاریخ 25 اسفند سال 1285 خورشیدی در خانه‌ای در محله #ششگلان #تبریز و در کوچه‌ای به همین نام، متولد شد و تا سن 6 سالگی که به همراه خانواده به تهران مهاجرت نمود، در این خانه پرورش یافت.

پروین اعتصامی که در اصل نام وی «رخشنده» می‌باشد در خانواده‌ای فاضل و در دامان پدری دانشمند و مادری شاعر تربیت شد و به یُمن بهره‌مندی از فضای ادبی و شاعرانه‌ای که در خانه پدری وجود داشت و قریحه‌ای سرشار از ذوق ادبی و توانایی فراوانی که در این زمینه از آن برخوردار بود، به سرودن شعر روی آورد. پدرش یوسف اعتصام‌الملک، به دلیل اشعار موزون و زیبایی که رخشنده در 8 سالگی سرود، تخلص «پروین» را برای او انتخاب کرد و به تدریج به همین نام شهرت یافت.

وی در روز سوم فروردین ماه سال 1320 خورشیدی در بستر بیماری افتاد و پانزدهم همان ماه در سن 35 سالگی از دنیا رفت و در شهر قم در صحن مطهر حضرت معصومه (س)، به خاک سپرده شد.

۶ نفر پسندیدند

بدون نظر

۱ ماه قبل

حسین علیپور مطلب جدیدی را منتشر کرد
نمونه‌هایی جالب از سینمای خانگی

حتما شما هم مثل من به تماشای فیلم های زیبا علاقه‌مندید. اگر در منزل خود اتاقی اضافه دارید که استفاده‌ی خاصی از آن نمی‌کنید، پیشنهاد میکنم آن را به یک سینمای خانگی تبدیل کنید! یرای دیدن نمونه هایی ناب از سینماهای خانگی در ادامه با حیطه همراه باشید.

۷نفر پسندیدند

۲ نظر

۱ ماه قبل

ادامه

#صندلی فوق العاده ای که از موتور جت بوئینگ 737 ساخته شده

۵ نفر پسندیدند

بدون نظر

۱ سال قبل

حسین علیپور مطلب جدیدی را منتشر کرد
نمونه هایی از طراحی داخلی حمام و سرویس بهداشتی

بعد از یک روز کاری طاقت فرسا هیچ چیز مانند یک حمام گرم خستگی را برطرف نمی کند. حمام و سرویس بهداشتی یکی از قسمتهایی است که معمولا کمتر به آن توجه می شود و حداقل فضا برای آن درنظر گرفته می شود. اگر شما هم تاکنون توجهی به این قسمت از منزل خود نکرده اید، شاید با دیدن این نمونه ها در حیطه دید تازه ای به سرویس بهداشتی و حمام خود پیدا کنید.

۱۰نفر پسندیدند

بدون نظر

۱ سال قبل

ادامه
حسین علیپور مطلب جدیدی را منتشر کرد
ایده هایی الهام بخش برای حیاط منزل شما

اگر خانه ی شما حیاط دارد باید بگویم که بخشی از خوشبختی در محل زندگی شماست! اگر تا بحال توجهی به حیاط منزل خود نکرده اید و دستی به سر و روی آن نکشیدید بهتر است با دیدن این ایده های زیبا در حیطه به نعمت منزوی خانه ی خود روحی دوباره ببخشید و زیبایی زندگی خود را دوچندان کنید.

۱۰نفر پسندیدند

۱ نظر

۱ سال قبل

ادامه